Ana Sayfa / Yaşam / 68 yaşında kanseri yendi

68 yaşında kanseri yendi

BARIŞ GEZİCİ/MANİSA

Alaşehir ilçesinde yaşayan 72 yaşında olan Mehmet Menemen, 5 sene önce yakalandığı akciğer kanseri yüzünden ölümü beklerken kendisine umut olan nebat uzmanı ve herbalist Şevki Güngör’ü evinde misafir etti. Güngör, Mehmet Menemen’e sıhhat vaziyetinin nasıl olduğunu sordu. Mehmet Dede ise gayet iyi olduğunu ifade ederek, yaşadığı kötü günlerin geride kaldığını söyledi.

55 senelik evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Menemen, 5 sene önce yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı. Menemen, “2006 seneninde başka bir söylemle 5 sene önce 67 yaşımdayken geceleri öksürmeye başladım. Önceleri üşütmüş olabileceğimi düşündüm, çok üzerinde durmadım. Öksürük şurupları içmeye başladım. Lakin öksürüğüm bir türlü kesilmedi. 13 yaşımdan beri sigara içiyordum. Belki ondandır diye biraz azalttım. Yine yararı olmadı. 2 ay bu böyle gitti. Daha sonraları ağzımdan öksürükle birlikte kan gelmeye başladı. O zaman
korkmaya başladım. Alaşehir Devlet Hastanesi’ne gittim. Burada röntgenim çekildi, bir takım tahliller yapıldı. Sonuçlar çıktı ve korktuğum başıma geldi. Doktorum bana akciğerimde yara olduğunu söyleyip, ‘Burada yapabileceğimiz bir şey yok. Seni İzmir Tepecik Hastanesi’ne sevk edeceğiz’ dedi. Bunu duyduktan sonra ölümümün yakın olduğunu, yolun sonuna geldiğimi düşünüyordum. Tepecik Hastanesi’nde akciğerimden parça aldılar. Yapılan incelemelerin hemen peşinden akciğerimin sol üst köşesinde, solunum borusuna yakın bir
yerde 9 santim çapında yara olduğu tespit edildi. Doktorlar, bana kemoterapi uygulamayı kararlaştırdı. İlk kemoterapiyi hemen aldım. 5 sefer daha almam söylendi. Önceleri yara küçülmeye başlamıştı. 9 santim çapındaki yara 5 santime kadar gerilemişti lakin daha iyileşmemiştim. Kemoterapi hastalığı durdurmuştu ancak iyileşme olmamıştı” dedi.

ARKADAŞI EGE LOKMAN’I ÖNERDİ

Alaşehir’de kendisi gibi kansere yakalanmış ve Ege Lokman Şevki Güngör’ün uyguladığı bitkisel destek tedavisiyle iyileşen arkadaşının referansıyla Kırkağaç ilçesine gittiğini anlatan Mehmet Dede, şöyle devam etti: “Oğlumla birlikte Şevki Bey’i ziyaret ettim. İyileşen komşumdan kendisine söz ederek yanımda getirdiğim analiz neticelerini verdim. Bir süre raporları inceledi. ‘Merak etme, komşun gibi sen de Allah’ın izniyle iyileşirsin’ dedi. Verdiği ürünleri bir sene kadar kullandım. Ege Lokman Şevki Güngör’ün dediği gibi bir sene içinde kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Yeni tahliller yaptırmak üzere hastaneye gittiğimde çıkan neticelere ne ben ne de doktorum inanabildi. Akciğerimdeki yara bütünüyle iyileşmişti. O an dünyaya yine gelmiş gibi çok mutlu oldum.”

İyileşen hastasını evinde ziyaret eden Ege Lokman Şevki Güngör, “Hastalar umutsuzluğa kapılmasın. Allah’ın izniyle her türlü kanser hastasını iyileştiririm. Yeter ki bize gelmek için geç kalmasınlar” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Uyumayan bebek sinyal veriyor başlıklı makalemizde bebek, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Caretta Caretta’ya Tarık Akan ismini verdiler!

Hayatını 66 yaşında kaybeden ünlü sanatçı Tarık Akan için sempatik bir girişim yaşandı.  Muğla’nın Ortaca …

.