Ana Sayfa / Yaşam / Çocuklar neden öfkelenir?

Çocuklar neden öfkelenir?

Okullara giden ve sokakta çalışarak aile ekonomisine katkıda bulunan çocuklarla yönelik yapılan araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. Ayakkabı boyacılığı ve işportacılık yapan, mendil, sakız, simit satan çocuklarla yapılan anket çalışmasında, çocukların büyük bölümünün topluma karşı hiddet beslediği ortaya çıktı.

 

Çocukların ailelerinin zorlaması neticesi çalıştığının tespit edildiği araştırmayı değerlendiren uzmanlar, “Sokaklarda tehlike altında çalışan çocuklar, aynı vakitte satış yapmak istedikleri insanlar tarafından da horlanıyorlar. Aşağılanmayı kabullenemeyen çocuklar, topluma karşı hiddet içerisinde ve yakaladıkları ilk fırsatta intikam almak istiyorlar.

 

Sevgisizlik, dışlanmışlık, şiddete bağlı olarak depresyon, hiddet ve korku içerisindeki çocuklar için ihtiyaç duyulan önlem alınmaz ise gelecekte toplum için büyük bir mevzu olacaklardır” dedi.

Araştırmada çocukların yaşadıkları negatifliklere karşın okuma isteğini sürdürmesinin pozitif bir vaziyet olduğunu kaydeden uzmanlar, “Geniş aile yapısına sahip çocukların aylık kazancı vasati 100 lirayı buluyor. Hanelerine daha fazla para götürmek isteyen çocuklar kendi aralarında kalıcı izler bırakacak şekilde dövüş et et ediyor, ekonomik sömürüye uğrayabiliyor. Bu gün yaşadıkları fakirliğin geçici olduğuna inanan çocuklar, çalışarak zengin olabileceklerini düşünüyorlar” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan 68 yaşında kanseri yendi başlıklı makalemizde 68, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Caretta Caretta’ya Tarık Akan ismini verdiler!

Hayatını 66 yaşında kaybeden ünlü sanatçı Tarık Akan için sempatik bir girişim yaşandı.  Muğla’nın Ortaca …

.