Ana Sayfa / Yaşam / ‘Keman Terapi’li kemoterapi

‘Keman Terapi’li kemoterapi

Tedavi sırasında, hastalara duvara monte edilmiş televizyon aracılığıyla Kemal Sunal filmleri izlettirerek moral aşılayan sıhhat müessesesi servisi, bu sefer sanatın iyileştirici tesirinden faydalanmaya başladı.

Genç Keman Sanatçısı Damla Özdoğru’nun, Türk Sanat Musikisi’nden neşeli ve hareketli parçalara yer verdiği dinleti, Medikal Onkoloji Servisi hastalarını eğlendirerek, mücadele ettikleri hastalığa karşı moral aşıladı. Sağlık müessesesi Genel Direktörü Mehmet Hanifi Kalo, Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında yer alan “insana değer” başlığı altında gerçekleştirdikleri bu tip faaliyetlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirtti.

 

Kalo, “Rahatsızlıkları yüzünden stres altında ve oldukça zor bir hayat süren medikal onkoloji hastalarımız, başta uzman doktorumuz Hakan Sakallı ve ekibi olmak üzere hastanemiz ile bir aile gibi oldular” dedi.

Yönetim olarak hastaların rehabilitasyon ortamlarında biraz daha yüzlerini güldürebilmek amacında olduklarını belirten Kalo, “İnsan kendisine değer verildiğini hissettiği sürece daha mutlu olacaktır ve bu bağlamda Adana Metropark Hastanesi olarak biz her zaman hastalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hastanemizde ilerleyen günlerde ‘insana değer’ projesinin daha geniş kapsamı geniş uygulamalarını gerçekleştireceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gözde çıkan uçuğa dikkat başlıklı makalemizde çıkan, dikkat ve gözde hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Caretta Caretta’ya Tarık Akan ismini verdiler!

Hayatını 66 yaşında kaybeden ünlü sanatçı Tarık Akan için sempatik bir girişim yaşandı.  Muğla’nın Ortaca …

.